Inspirowane naturą

Inspirowane naturą

Założona w 2014 roku przez Sadiga Alekperova w Belgii firma Greenmood produkuje zielone ściany i inne w 100% naturalne rozwiązania akustyczne do wnętrz, aby sprostać potrzebom nowoczesnych miejsc pracy. Wykorzystując specjalnie stabilizowaną zieleń, produkty redukują hałas, dodają uroku i zwiększają produktywność – a wszystko to przy jednoczesnym promowaniu szacunku do środowiska naturalnego i zachęcaniu do zrównoważonego rozwoju.

Obecnie jesteśmy jednym z najbardziej znanych producentów i eksporterów elementów biofilnych na całym świecie. Obecni w Belgii, Francji, Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Korei Południowej, Polsce, Danii, Tajwanie, Rumunii i Azerbejdżanie, eksportujemy do ponad 20 krajów na całym świecie.

Założenie marki było następstwem pomysłu: jak wprowadzić naturę do wnętrz i stworzyć bardziej komfortowe i produktywne miejsca pracy przy minimalnym wpływie na środowisko. Dlatego starannie dobieramy naszych dostawców i spedytorów, zawsze szukając najbardziej ekologicznego rozwiązania.

Znaczenie Biophilic Design

Termin Biofilia został wymyślony przez filozofa, socjologa i psychoanalityka Erica Fromma, aby opisać „namiętną miłość do życia i wszystkiego, co żyje”. Biolog Edward O. Wilson po raz pierwszy opisał koncepcję projektu biofilnego w swojej książce Biophilia. 


Dlatego celem Biophilic Design jest ponowne łączenie ludzi z naturą i tworzenie przestrzeni poprawiających ich zdrowie i samopoczucie, prowadzących do wzrostu produktywności, motywacji do pracy i zadowolenia z życia przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka depresji, lęku i absencji w pracy.

Znaczenie Biophilic Design
Jak to wpływa na nasze życie

Jak to wpływa na nasze życie

Różne badania pokazują, że włączenie naturalnych elementów do naszych wnętrz jest niezwykle ważne dla stworzenia szczęśliwszego i bardziej produktywnego środowiska:

  • Wydajność wzrasta o 6-15%.

  • Zwiększa kreatywność do 15%.
  • Obniża ciśnienie krwi.

  • Regenerujący wpływ natury na ludzi pomaga im radzić sobie z codziennym stresem i pracować, aby utrzymać wydajność pracy.

  • Sprawia, że ​​ludzie są szczęśliwi i zmotywowani na nadchodzący dzień.

  • Według badania Foresight dotyczącego kapitału umysłowego i dobrostanu, prezenteizm kosztuje brytyjskie firmy 1 miliard funtów rocznie, czyli koszt szacowany na 1,3 razy większy niż absencja. W Stanach Zjednoczonych liczby te wynoszą ponad 200 miliardów dolarów utraconych rocznie z powodu utraty produktywności związanej ze złym stanem zdrowia. Liczby, które można zmniejszyć, przeprojektowując miejsce pracy.


Contact us